Cover Image

Wymiana części samochodowych - oryginalne czy zamienniki?

Luty 16, 2021
Czas czytania: 3 minut

Naprawa samochodu do niejednokrotnie spory wydatek szczególnie, jeśli minie gwarancja wydawana przez producenta. Dlatego decydują się naprawę w  serwisie pogwarancyjnym warto rozważyć wymianę części na oryginalne lub zamienniki. Przedstawiamy korzyści jakie daje wymiana części na oryginalne.

 

Korzyści z wymiany części na oryginalne

Na rynku części do samochodów dostępne jest wiele rodzajów części, od nowych oryginalnych części od producenta, poprzez tańsze zamienniki lub używane części ze szrotów. W zależności od preferencji klienta możliwe jest zastosowanie części z przedstawionych źródeł. Jednak w naszym serwisie polecamy stosowanie oryginalnych części samochodowych. Są one gwarancją bezpieczeństwa i solidnego wykonania. Ponadto posiadają certyfikaty potwierdzające wysoką jakość oraz walory użytkowe. Oryginalne części samochodowe są zgodne z wymogami producentów samochodów i można je znaleźć wyłącznie w sklepach motoryzacyjnych oraz autoryzowanych stacjach obsługi. Montując oryginalne części mamy pewność, że oddajemy klientowi samochód w pełni sprawy, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek awarii możliwa jest wymiana na podstawie gwarancji producenta części samochodowych. Oryginale części są ponadto niezawodne, mają najwyższą jakość, koszty wymiany części są niższe, a wizyty u mechanika samochodowego na pewno będą mniej częste.

 

Czy warto kupić zamienniki części?

Zamienniki części jak sama nazwa wskazuje stanowią alternatywę dla zakupu niezbędnych części do samochodu. Cechuje je zazwyczaj niższa cena, ale w porównaniu do oryginalnych odpowiedników znacznie szybciej się psują przez co ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Zamienniki nie zawsze spełniają wysokie normy producentów przez co ich zastosowanie może wpływać negatywnie na parametry samochodu. Oczywiście niektóre części samochodowe w niższej cenie mogą spełniać takie same zadanie jak ich oryginalne odpowiedniki. Niestety przed zamontowaniem należy sprawdzić dokładnie ich parametry, aby mieć pewność, że po zamontowaniu będą działały bez zarzutu. Decyzję o zastosowaniu zamienników pozostawiamy zawsze właścicielowi pojazdu, który zostaje poinformowany o wszystkich wadach i zaletach montażu oryginałów lub zamienników mając na uwadze zasobność portfela naszych klientów.